Ceny, peníze

Dominikánské peso

Státní měnou Dominikánské republiky je dominikánské peso (zkratka RDS nebo DOP). Peso se dělí na 100 centavos. 100 pesos odpovída přibližně 65,- Kč (rok 2008). Nejvýhodnější kurz dostanete při směně amerických dolarů, samotná Dominikánská republika však akceptuje při placení i americké dolary. Je třeba uchovávat si potvrzení o výměně peněž, protože jen s tímto dokladem můžete při návratu na letišti vyměnit zbývající DOP za USD nazpět. Je lepší, neměnit si příliš mnoho peněz, protože při směně nazpět vždy ztratíte. Ve většině hotelů, restauracích a obchodů přijímají také USD.

Dominikánské peso

Výhodnější kurz dostanete většinou v bankách, ale směnárny bývají otevřeny déle a také i o víkendech. Ve vlastním zájmu nikdy neukazujte, kolik máte u sebe peněz a nikdy nepříjímejte nabídky na místních domorodců, protože buď Vám nabídnout opravdu málo nebo v horším případě dostanete neplatné bankovky.

Bankomaty naleznete ve většině měst nebo v bankách. Jen je lepší na ně moc nespoléhat, protože jsou často nefunkční. V turistických centrech k platbě můžete používat i kreditní karty Visa nebo šeky. 

Ceny

Jídlo a pití

 

Pláž a sport na čas

 

- ceny jsou uvedeny v eurech

*u většiny hotelů je zdarma
 
**v obchodě, v restauraci dvojnásobek  

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 31°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.42 CZK

USDUSD = 22.42 CZK

DOPDOP = 0.4 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist