Doprava

Doprava do Dominikánské republiky

Naprostá většina turistů, jež letí na dovolenou do Dominikánské republiky, si zakoupí celý zajezd. Letecká doprava na místo je pak samozřejmě zajištěna přímo příslušnou cestovní kanceláří, z toho důvodu je dobré si vybrat třeba z nabídky německé cestovní kanceláře, neboť ta vám zajistí skutečný komfort. 

V Dominikánské republice nalezneme čtyři mezinárodní letiště: Santo Domingo, Punta Cana, Puerto Plata a Samana. Všechna tato letiště slouží k obsluze blízkých turistických destinací. Z České repuliky směřují příme lety do Dominikánské republiky pouze v hlavní seźóně a jejich frekvece není příliš častá. Na všechna uvedená letiště je možné letět i z velkých německých letišť jako Mnichov, Frankfurt, Lipsko nebo Berlin. Většinou se jedná o příme lety a cestující navíc dost ušetří. Přímý let z Evropy trvá zhruba 10 hodin.

Cestování na Dominikánské republice

Většinu přepravy na místě samozřejmě zajišťuje silniční doprava. V pobřežních oblastech je možné využít i lodní dopravu. Do některých oblastí je pak možné se dostat pouze malými letadly. Dopravní infrastruktura je v Dominikánské republice velice různorodá. Na nejdůležitějších trasách nalezneme dálnice téměř evropského tipu. Do mnoha odlehlých oblastí pak naopak vedou pouze nezpevněné polní cesty. Pokud se do nějakého takového místa vydáte, musíte počítat s velmi nízkou rychlostí Vašeho dopravního prostředku.

Autobusy

Autobusovou dopravu provozují dvě celostátní společnosti - Metrobus a Caribe Tours, jízdenky jsou levné a časy odjezdů se snaží dodržovat. Pokud si zakoupíte fakultativní výlet u Vašeho delegáta jsou samozřejmostí klimatizované autobusy.

Guaguas - mikrobusy

Dominikánci používaji velmi často pro místní dopravu mikrobusy, jež se nazývají guaguas. Tyto mikrobusy jsou často ve velmi špatném technickém stavu a většinou jsou k prasknutí plné. Nemají žádný fixní jízdní řád, ale doprava je velmi levná.

Půjčovny

Vzhledem ke složité dopravní situaci (řízení pod vlivem alkoholu, troubení, hádky, špatný technický stav vozidel), která turistům přijde jako velice chaotická, se pronájem auta moc nedoporučuje. Půjčovny aut naleznete ve větších městech nebo často se dá zařídit půjčení přímo v hotelu. Je třeba počítat s tím, že půjčovné je docela drahé a navíc většina vozidel bývají ve špatném technickém stavu, na což Vás nikdo předem neupozorní. Pokud se Vám stane dopravní nehoda, v zemi platí nepsané pravidlo, že za dopravní nehodu zásadně může cizinec a budou po Vás vymáhat náhradu vzniklé škody. Ceny pronájmu za den: cca 40,- USD dle typu automobilu + pojištění, cca 20,- USD za skůtr.

Taxi

K dopravě ve večerních hodinách doporučujeme využívat taxíky, které seženete kdekoliv ve městě nebo v hotelu. Vždy je lepší domluvit si s řidičem sazbu předem, aby si poté nemohl říci o nepřiměřenou sumu.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 31°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.41 CZK

USDUSD = 21.9 CZK

DOPDOP = 0.39 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist