Obyvatelstvo

Ostrovy v Karibském moři byly před příjezdem Evropanů již dlouho osídlemy původním indiánským obyvatelstvem. Na ostrově Hispanola, jež se dělí na Dominikánskou republiku a Haity to byl konkrétně indiánský kmen TAINU. Z původních obyvatel však zbývá již je pár set jedinců, v současnosti osidlují provincii Azua. Během několika let hrozí původnímu indiánskému obyvatelstvu takřka vyhynutí.

V Dominikánské republice dnes žijí tři větší etnické skupiny:

Velká většina obyvatelstva Dominkánské republiky je katolitského vyznání (75%), dále jsou zastoupeni protestanti  (4%) a adventisté (1,5%).

Země se dělí od 30.06.2004 na deset regionů, ty se rozdělují na 31 provincií a na okres, který zahrnuje hlavní město Santo Domingo de Guzmán.

Největší město Santo Domingo je současně i hlavní město Dominikánské republiky. V Santo Domingu žijí téměř dva milióny obyvatel. Další velká města jsou Santiago de los Cabelleros (sever ), San Pedro de Macorís ( jižní pobřeží ), La Romana ( jižní pobřeží ). Asi 67% ze všech obyvatel žije ve městech.

Úředním jazykem na Dominikánské republice je španělština, anglicky se bez problémů domluvíte v obchodech, hotelech i restauracích. V turistických oblastech, které navštěvují němečtí turisté, využijete i německý jazyk. V Dominikánské republice žije také velké množství obyvatel jež přišli původně ze sousedního a mnohem chudšího Haity. Toto obyvatelstvé mluví většinou francouzsky nebo haitskou kreolštinou. V některých oblastech nalezneme i menší ostrůvku anglicky mluvících obyvatel, jež většinou přišli jako otroci z USA.

O Dominikáncích můžeme říci, že jsou přátelští, temperamentní, vždy rádi pomůžou, avšak na nic nespěchají a na všechno mají dostatek času. O turistech mají představu, že jsou to milionáři (ačkoliv jste si možná zvolili last minute zájezd a ušetřili tak spoustu peněz na nákupy) a podle toho se i chovají a chtějí Vám prodat všechno možné. Pokud o nabízené zboží nemáte zájem, většinou stačí jedno odmítnutí a přestanou se Vám vnucovat.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 31°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.41 CZK

USDUSD = 21.9 CZK

DOPDOP = 0.39 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist