Očkování, zdravotnictví

Očkování

V Dominikánské republice není vyžadováno žádné speciální očkování. Cestovatelům se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. U dlouhodobého pobytu je doporučeno očkování proti virové hepatitidě B. Žádné očkování není povinné.

Malárie

Na téměř celém území Dominikánské republiky je riziko malárie poměrně nízké, proto není většinou doporučené používat antimalarickou profylaxi. Vyjímkou jsou oblasti u Haitských hranic a některé další provincie, kde je riziko střední. Ve výškách nad 400 m se malárie nevyskytuje, z čehož jasně vyplývá, že Dominikánská republika je vcelku bezpečnou zemí a onemocnění malárií se zde tolik bát nemusíte.

Zdravotnictví

Pokud budete při pobytu v Dominikánské republice potřebovat lékařské ošetření nebo hospitalizaci v nemocnici, dopručujeme, abyste se obrátili na souromé zdravotní zařízení. Jako turista budete sice muset hradit peči v hotovosti, státní nemocnice však nejsou na dostatčné úrovni co se týká personálu ani lékařského vybavení. Před návštěvou lékaře se poraďte na recepci Vašeho hotelu nebo s delegátem. Důrazně doporučujeme uzavřít před cestou do Dominikánské republiky cestovní pojištění.

Doporučení

Při cestách do exotických zemí je třeba vždy dodržovat určitá pravidla. Samozřejmostí by pro cestovatele mělo být předem si zjistit povinná a doporučená očkování do určité destinace, kterou bude chtít navštívit. Je důležité si uvědomit, že v mnoha zemích jsou odlišné klimatické podmínky, stravování, zdravotní péče, nemoci, zvyky, náboženství, což pak na místě může překvapit.  Vždy je nutné mít s sebou vhodně vybavenou lékárničku, nezapomenout na léky, které berete pravidelně, dostatečné množství opalovacího krému s vysokým UV faktorem nebo pokrývku hlavy.V letních měsících může být zvýšený výskyt komárů přenášející horečnaté onemocnění dengue. Doporučujeme proto používat vhodné repelenty.
Nedoporučujeme pít místní vodu z vodovodu!!! Vždy je lepší si v supermarketu zakoupit vodu balenou. Nápoje pijte pouze z originálního balení, nedávejte si led do vody, ovoce kupujte jen loupané, nebo které jde omýt vodou, jídlo by mělo být tepelně upravené. 

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 31°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.41 CZK

USDUSD = 21.9 CZK

DOPDOP = 0.39 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist