Tipy na výlet

Mezi nejoblíbenější sportovní aktivity na ostrově určitě patří šnorchlování a potápění. Korálové útesy naleznete skoro na celém pobřeží.  Při potápění je třeba vždy dodržovat určitá pravidla, a to zejména nestoupat si na korály, nedotýkat se živočichů ani rostlin, nevhazovat do moře žádné odpadky. Samozřejmě se také vyhněte sbírání a nákupu mušlí či korálů.
Další zajímavostí ostrova je pozorování velryb. Tuto úžasnou podívanou můžete zažít v období mezi lednem a únorem pouze ze dvou míst – Bahía de Samaná a z tzv. Stříbrné mělčiny, korálový útes vzdálený asi 100km od Puerto Plata.
Ostrov nabízí i mnoho možností pěší turistiky- vhodné podmínky naleznete třeba v horských národních parkách, např. El Choco nebo Monte Christi. Vždy nezapomeňte si s sebou vzít dostatečné množství vody, aby nedošlo k přehřátí organismu.
Vhodné celoroční klimatické podmínky láká i mnoho golfistů. Golfová hřiště jsou zde srovnatelná se světovým standardem. Naleznete tu hřiště různých obtížnosti nejen na kopcích, ale i u mořského pobřeží.

Výlety

Nejjednodušší způsob zařízení výletu je určitě přes cestovní kancelář nebo přes delegáta přímo na místě. Pokud jste ale zapálení cestovatelé, určitě pro Vás bude příjemnější cestovat na vlastní pěst a poznávat krásy ostrova, jak bude vyhovovat jen a jen Vám.

Fakultativní výlety

Jeep Safari
Čeká Vás projížďka vnitrozemím Dominikánské republiky přes řeky pramenící v nedalekých zelených horách. V průběhu cesty budete projíždět malebnými vesnicemi plné barev z ovocných stromů lemující vesnice.

Santo Domingo
Výlet po stopách Kryštofa Kolumba včetně výkladu historie města. Santo Domingo bylo založeno 1492 po objevení Kryštofa Kolumba, je také zapsáno do seznamu UNESCO.  Santo Domingo je srdcem země a také nejstarší město Ameriky. Jen ve zkratce, co byste si neměli nechat ujít.
Ve městě nevynechejte nestarší dlážděnou ulici Calle Las Damas, poblíž vojenskou pevnost Fortaleza Ozama. Naproti pevnosti po chvilce narazíte na kostel Iglesia de Santa Clara – první ženský klášter v Novém světě.  Dále nevynechejte náměstí Plaza Fray Bartolomé de la Casas nebo Bránu milosrdenství Puerta de la Misericordia. Nezapomeňte také na katedrálu Santa Maria la Menor, kde byl nalezen Kolumbův hrob.  Procházku si můžete zpestřit nákupy v novém městě Mercado Modelo. Při návštěvě paláce Palacio Nacional (sídlo vlády)dbejte na vhodné oblečení. Odpočinout si můžete v Parque Mirador del Este, kde můžete nahlédnout i do podzemní jeskyně.

Výlet do Puerto Plata
Během výletu do města Puerto Plata navštívíte pevnost Saint Philippe a Muzemu jantaru, který patří mezi tradiční artikly Dominikánské republiky. Dále budete mít čas k nákupům suvenýrů a dalších upomínek na Dominikánskou republiku.

Výlet katamaránem
Den strávený na palubě katamaránu. Uvidíte zde korálové útesy se svojí flórou a faunou zátoky Sousa Bay. Dokonalý způsob relaxace s nezapomenutelnými pohledy při hudbě merengue.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 31°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.41 CZK

USDUSD = 21.9 CZK

DOPDOP = 0.39 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist